ღ° Kids × of × Music °ღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ღ° Kids × of × Music °ღ

E o lume aparte…unde fiecare kid isi gaseste linistea. Unde sunetul notelor muzicale iti alina suferinta. Unde viata are culoare si inima bate din ce in ce mai tare .E lumea muzicii! Aici, pe forum, vei gasi orice. Muzica e totul ! Prieteni, barfe, Oops !
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Colby O`Donnis Bio.

In jos 
AutorMesaj
ღℓ♥√ξ • ÿ♥υღ
Admin
ღℓ♥√ξ • ÿ♥υღ


Numarul mesajelor : 188
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 28
Localizare : Pe scaun :X

Colby O`Donnis Bio. Empty
MesajSubiect: Colby O`Donnis Bio.   Colby O`Donnis Bio. Icon_minitimeVin Mai 01, 2009 2:22 am

Colby O'Donis este cantaret, compozitor, muzician, dansator si un producator tanar, un copil foarte talentat care acum a patruns in liga celor cu adevarat mari.

La 19 ani, dupa ce a semnat un contract cu labelul KonLive al lui Akon, Colby reuseste sa atraga atentia tuturor celor din jur, a radiourilor si televiziunilor gratie primului single de pe albumul sau de debut, Colby O, „What You Got" featuring Akon. Deja se bucura de sustinerea fanilor in concerte - a reusit sa stranga un public numeros la show-urile sustinute in California de Sud, Las Vegas, Detroit sau San Jose.


Nascut in New York din parinti portoricani, Colby si-a petrecut o buna bucata din copilarie in Orlando, Florida - probabil locul cel mai potrivit pentru tinerele talente care doresc sa se afirme. La noua ani, deja lucra cu producatori celebri ca Full Force (Lisa Lisa & Cult Jam, Backstreet Boys, N'Sync), care intuind talentul lui Colby a trimis demo-ul acestuia catre mai multe case de discuri si i-a produs single-ul Mouse In The House, care a fost inclus pe coloana sonora a filmului Stuart Little.


Dupa aceasta experienta, a mai durat ceva pana cand Colby a devenit un nume international. Insa acest lucru nu l-a descurajat pe artist, ci i-a dat mai multa incredere si determinare. Atat el cat si familia sa au facut tot ce le sta in putere pentru ca acest vis sa se realizeze. „Imi amintesc cat de nerabdator eram atunci; am ramas la fel si acum, imi doresc din ce in ce mai mult sa fac cat mai multe lucuri " declara Colby. „Sunt extrem de norocos sa am niste parinti grozavi care ma sustin in tot ceea ce fac. Atat ei, cat si sora mea m-au ajutat sa imi platesc lectiile de chitara, ceea ce a insemnat foarte mult pentru mine".


Lectiile de chitara pe care artistul le-a facut cu Johan Oiested, unul dintre muzicienii lui Santana, i-au prins foarte bine tanarului artist care a devenit astfel un chitarist foarte bun. A invatat apoi sa cante la pian si s-a transformat treptat intr-un showman ale carui prestatii pe scena au devenit rapid, de neuitat pentru fanii acestuia. Colby a avut posibilitatea sa semneze un contract cu Babyface, asta pana in momentul in care la- cunoscut pe Akon si de aici lucrurile au evoluat. Akon a fost pe loc impresionat de calitatile vocale si de entertainer ale lui Colby, iar restul, cum se spune, este istorie.


Colby produce muzica de la 12 ani, iar colaborarile cu Akon l-au facut si mai cunoscut. Albumul sau de debut este o colaborare cu Akon din toate punctele de vedere. Cei doi s-au ocupat impreuna de muzica, versuri si productie. „Am inregistrat o groaza de piese pentru acest proiect - in jur de 40 - incat a fost destul de greu sa ne hotaram ce pastram si ce nu", declara Colby. „A fost extrem de distractiv sa compun alaturi de Akon. Este un om foarte sociabil".

Impreuna cei doi au realizat o colectie de piese pe care Akon le considera „imposibil de definit...am facut tot ce ni s-a parut mai de impact, tot ce ar atrage publicul ", spune Akon. „Colby este arma mea secreta". Publicul va descoperi ce acest lucru este adevarat dupa ce va asculta piese de succes ca "Sophisticated Bad Girl, si "Don't Turn Back."

Colby spune ca piesele sale sunt un amestec de R&B, Pop, Hip-Hop si contin chiar si acorduri de chitara in stilul conscarat de muzica latino. „Show-urile mele includ toate aceste stiluri", afirma Colby.
„Eu traiesc pentru a canta si a fi pe scena. Vreau sa le pot arata fanilor ca sunt un artist complet, sunt un artist care canta, danseaza si produce muzica".
Printre influentele sale, Colby aminteste pe Michael Jackson, Usher and Justin Timberlake.
Sus In jos
https://kidsofmusic.forumgratuit.ro
 
Colby O`Donnis Bio.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღ° Kids × of × Music °ღ :: Artist :: Colby O`Donnis-
Mergi direct la: